Program

PROGRAMUL CUPEI MONDIALE MASCULINE LA SĂRITURI CU SCHIURILE 2017/18

Data Locație & competiție Ora
Sâmbătă, 18 noiembrie Wisla – competiție pe echipe 17:00
Duminică, 19 noiembrie Wisla – etapă individuală 16:00

::: Wisla, Polonia – HS134 – 18-19 noiembrie :::

Sâmbătă, 18 noiembrie* – etapă pe echipe – ora 17:00

Duminică, 19 noiembrie – etapă individuală – ora 16:00

_________________________________________________

::: Ruka, Finlanda – HS142 – 25-26 noiembrie :::

Sâmbătă, 25 noiembrie – etapă pe echipe – ora 17:15

Duminică, 26 noiembrie – etapă individuală – ora 16:00

_______________________________________________________________

::: Nizhny Tagil, Rusia – HS134 – 2-3 decembrie :::

Sâmbătă, 2 decembrie – etapă individuală – ora 17:15

Duminică, 3 decembrie – etapă individuală – ora 17:00

___________________________________________________

::: Titisee-Neustadt, Germania – HS142 – 9-10 decembrie :::

Sâmbătă, 9 decembrie – etapă pe echipe – ora 17:00

Duminică, 10 decembrie – etapă individuală – ora 16:30

___________________________________________________

::: Engelberg, Elveția – HS140 – 16-17 decembrie :::

Sâmbătă, 16 decembrie – etapă pe echipe – ora 17:00

Duminică, 17 decembrie – etapă individuală – ora 16:30

______________________________________________________

::: TURNEUL CELOR 4 TRAMBULINE :::

::: Oberstdorf, Germania – HS137 – 29-30 decembrie :::

Vineri, 29 decembrie – calificări – ora 17:30

Sâmbătă, 30 decembrie – etapa 1 – ora 17:30

::: Garmisch-Partenkirchen, Germania – HS140 – 31 decembrie – 1 ianuarie :::

Duminică, 31 decembrie – calificări – ora 15:00

Luni, 1 ianuarie – etapa 2 – ora 15:00

::: Innsbruck, Austria – HS130 – 3-4 ianuarie :::

Miercuri, 3 ianuarie – calificări – ora 15:00

Joi, 4 ianuarie – etapa 3 – ora 15:00

::: Bischofshofen, Austria – HS140 – 5-6 ianuarie :::

Vineri, 5 ianuarie – calificări – ora 18:00

Sâmbătă, 6 ianuarie – etapa 4 – ora 18:00

____________________________________________________

::: Tauplitz / Bad Mitterndorf, Austria – HS235 – 13-14 ianuarie :::

Sâmbătă, 13 ianuarie – etapă individuală – ora 15:15

Duminică, 14 ianuarie – etapă individuală – ora 12:00

______________________________________________________

::: Oberstdorf, Germania – HS235 – 19-21 ianuarie :::

Vineri, 19 ianuarie – etapă individuală, ora 17:00

Sâmbătă, 20 ianuarie – etapă individuală – ora 17:00

Duminică, 21 ianuarie – etapă pe echipe – ora 17:00

______________________________________________________

::: Zakopane, Polonia – HS134 – 27-28 ianuarie :::

Sâmbătă, 27 ianuarie – etapă pe echipe – ora 17:00

Duminică, 28 ianuarie – etapă individuală – ora 17:00

__________________________________________________

::: Willingen, Germania – HS145 – 3-4 februarie :::

Sâmbătă, 3 februarie – etapă individuală – ora 17:00

Duminică, 4 februarie – etapă individuală – ora 11:20

_______________________________________________

::: PyeongChang, Coreea de Sud – HS140 – 10, 17, 19 februarie – OLIMPIADA :::

Sâmbătă, 10 februarie – finala individuală pe trambulina normală – ora 14:35

Sâmbătă, 17 februarie – finala individuală pe trambulina mare – ora 14:30

Luni, 19 februarie – finala pe echipe pe trambulina mare – ora 14:30

______________________________________________

::: Lahti, Finlanda – HS130 – 3-4 martie :::

Sâmbătă, 3 martie – etapă pe echipe – ora 17:30

Duminică, 4 martie – etapă individuală – ora 16:30

___________________________________________________________

::: RAW AIR :::

::: Oslo, Norvegia – HS134 – 10-11 martie :::

Sâmbătă, 10 martie – etapă pe echipe – ora 18:00

Duminică, 11 martie, etapă individuală – ora 15:30

::: Lillehammer, Norvegia – HS138 – 13 martie :::

Marți, 13 martie – etapă individuală – ora 18:00

::: Trondheim, Norvegia – HS138 – 15 martie ::: 

Joi, 15 martie – etapă individuală – 18:00

::: Vikersund, Norvegia – HS225 – 17-18 martie :::

Sâmbătă, 17 martie – etapă pe echipe – ora 17:15

Duminică, 18 martie – etapă individuală – ora 17:30

_____________________________________________

::: Planica, Slovenia – HS240 – 23-25 martie :::

Vineri, 23 martie – etapă individuală – ora 16:00

Sâmbătă, 24 martie – etapă pe echipe – ora 11:00 

Duminică, 25 martie – etapă individuală – ora 11:00

*programul poate suferi modificări cauzate de condițiile meteorologice sau alte evenimente neplăcute

————————————————————————————————————————————————

PROGRAMUL CUPEI MONDIALE FEMININE LA SĂRITURI CU SCHIURILE 2017/18

::: Lillehammer, Norvegia – HS98 & HS138 – 1-3 decembrie :::

Vineri, 1 decembrie – etapă individuală – ora 17:00

Sâmbătă, 2 decembrie – etapă individuală – ora 18:15

Duminică, 3 decembrie – etapă individuală – ora 11:45

____________________________________________

::: Hinterzarten, Germania – HS108 – 16-17 decembrie :::

Sâmbătă, 16 decembrie – etapă pe echipe – ora 13:30

Duminică, 17 decembrie – etapă individuală – ora 16:30

_____________________________________________

::: Râșnov, România – HS97 – 6-7 ianuarie :::

Sâmbătă, 6 ianuarie – etapă individuală – ora 14:00

Duminică, 7 ianuarie – etapă individuală – ora 10:00

_____________________________________________

::: Sapporo, Japonia – HS100 – 13-14 ianuarie :::

Sâmbătă, 13 ianuarie – ora 04:00 – etapă individuală

Duminică, 14 ianuarie – ora 04:00 – etapă individuală

______________________________________________

::: Zao, Japonia – HS102 – 19-21 ianuarie :::

Vineri, 19 ianuarie – ora 10:00 – etapă individuală

Sâmbătă, 20 ianuarie – ora 10:00 – etapă pe echipe

Duminică, 21 ianuarie – ora 09:00 – etapă individuală

______________________________________________

::: Ljubno, Slovenia – HS100 – 27-28 ianuarie :::

Sâmbătă, 27 ianuarie – ora 15:00

Duminică, 28 ianuarie – ora 15:00

______________________________________________

::: Hinzenbach, Austria – HS94 – 3-4 februarie :::

 Sâmbătă, 3 februarie – ora 15:00

Duminică, 4 februarie – ora 15:00

______________________________________________

::: PyeongChang, Coreea de Sud – HS109 – 12 februarie – OLIMPIADA :::

Luni, 12 februarie – ora 14:50

______________________________________________________

::: Oslo, Norvegia – HS134 – 11 martie :::

Duminică, 11 martie – ora 11:15

______________________________________________________

::: Oberstdorf, Germania – HS106 – 24-25 martie :::

Sâmbătă, 24 martie – etapă individuală – ora 16:00

Duminică, 25 martie – etapă individuală – ora 15:15

*programul poate suferi modificări cauzate de condițiile meteorologice sau alte evenimente neplăcute

Povești de citit | sărituri cu schiurile